.

Uczennica klasy I A Liceum Ogólnokształcącego w Dubience wzięła udział w konkursie literacko-plastycznym zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie pt. „Gdyby dr Jadwiga Młodowska żyła dzisiaj…”. Ambitna pierwszoklasistka wykonała prace do obu części konkursu: literackiej i plastycznej. 149
Praca literacka Kingi polegała na przedstawieniu w formie kartek z pamiętnika wspomnień młodziutkiej uczennicy nauczycielki Jadwigi Młodowskiej. Natomiast praca plastyczna ukazywała park, w którym na ławeczkach siedzą młodzi ludzie ze smartfonami w rękach, a wśród nich ona, Jadwiga Młodowska, z książką, w okularach, bardzo zaczytana i taka trochę jakby z innego świata… Za tę pracę właśnie nasza uczennica Kinga Olchowska zajęła II miejsce i otrzymała wspaniałe nagrody oraz zaproszenie, wraz ze swoją nauczycielką Jolantą Mazurkiewicz, na Konferencję Naukowo-Metodyczną pt. „Ku edukacji przyszłości – przez teorię do praktyki”. Konferencja odbyła się 9 marca 2020 roku w PWSZ w Chełmie pod patronatem JM Rektora dra hab. inż. Arkadiusza Tofila, prof. PWSZ w Chełmie, oraz Prorektora ds. rozwoju dra hab. Józefa Zająca, prof. PWSZ w Chełmie i Senatora RP.
Konferencja prezentowała bardzo wysoki poziom i miała na celu podjęcie dyskursu naukowego nt. poszukiwania nowej jakości w edukacji, promocję przedsięwzięć w zakresie działalności innowacyjnej oraz liderów, którzy taką działalność w edukacji prowadzą.
Kindze Olchowskiej gratulujemy sukcesu i życzymy wielu kolejnych!

red MC i JM


© 2021 LO w Dubience, email: serwis@lodubienka.pl